20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Партизан надви Ситомир в областното дерби

PostHeaderIcon Партизан надви Ситомир в областното дерби

В оспорвано областно дерби в Никопол гостуващия Партизан (Червен бряг) се наложи над местния Ситомир с 2:1. Срещата бе от 9-ия кръг на Северозападната "В" група. Така червенобрежани спечелиха много важни три точки в борбата им за първите места в лигата. Двубоят започна отлично за футболистите на Ситомир, които при първата си по-сериозна атака в 12-ата минута стигнаха до изпълнение на наказателен удар. След удара от бялата точка, топката се отби в напречната греда и се върна обратно в малкия пенал, където Цветан Петров се намеси хладнокръвно и я изчисти в предни позиции. След пропуска, домакините засилиха натиска пред вратата на Партизан, а усилията им дадоха резултат седем минути по-късно, когато Ахмед Салимов отбеляза за 1:0.

Радостта на Ситомир трая едва 9 минути, преди щатния голмайстор на "партизаните" Стефан Христов да изравни резултата, завършвайки скоростна контраатака. През втората част, червенобрежките футболисти бяха по-добрият отбор на терена и на няколко пъти бяха близо до гола. Четвърт час след началото на вторите 45 минути, Иван Стойчев и Калоян Тодоров елиминираха триково защитниците на Ситомир, след което Тодоров подаде към Стефан Христов, а централният нападател реализира от непосредствена близост втория си гол в мача - 1:2.

До края на срещата ще се запомнят две спорни ситуации в наказателното поле на Ситомир, при които главният съдия можеше да отсъди дузпи в полза на Партизан, но даде знак играта да продължи. Със спечелените 3 точки, Партизан запази третата позиция в класирането, на три зад лидера Локомотив (Мездра), а никополския Ситомир остана 11-ти с актив от 9 точки.

Другите два отбора от Плевенска област, които се състезават в Северозападната "В" група изиграха много добри мачове, като Гигант победи в Белене Ком (Берковица) с 2:0, а Левски 2007 се държа геройски у дома срещу силния тим на Локомотив (Горна Оряховица) и измъкна равенство - 2:2.

В следващия 10-ти кръг, отново ще бъдем свидетели на регионално дерби, като в Червен бряг местния Партизан ще посрещне беленския Гигант. Никополският Ситомир го чака тежко гостуване на Бдин във Видин, а Левски 2007 ще се опита да добави нови точки към своя актив при визитата си на ФК Павликени. Всички двубои от следващия кръг ще се състоят на 20 октомври (неделя) от 16.00 часа.

Източник: cbfc.jpdstudio.eu

Добавено в: Понеделник, 14 Октомври 2013 11:30