20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Партизан отнесе шестица от Локомотив в Мездра

PostHeaderIcon Партизан отнесе шестица от Локомотив в Мездра

Отборът на Партизан (Червен бряг) беше разбит с 0:6 при гостуването си в Мездра от местния Локомотив в отложен мач от 7-ия кръг на Северозападната "В" група. Шестте попадения в мрежата на Николай Христов бяха най-малкото с което можеха да си тръгнат червенобрежани. През целия двубой "железничарите" бяха по-добрия отбор и само пропуските на домакините не направиха резултата двуцифрен. Александър Кирилов откри головата серия за мездренци в 15-ата минута с диагонален удар. Цветомир Валериев направи 2:0 в 45-ата с шут от границата на наказателното поле. В 52-ата минута Иван Мишев бе фаулиран в пеналта от Галин Великов и голмайсторът на Локомотив Иван Редовски не сгреши от бялата точка - 3:0.

В 66-ата минута се разписа и Борис Петков след асистенция на Мишев. Само две минути по-късно Редовски оползотвори подаване на Явор Янков за 5:0. В последната минута на мача Красимир Георгиев стреля към вратата на гостите, Христов отби топката, но при добавката Петър Златков оформи крайното 6:0. С тази победа Локомотив (Мездра) изпревариха Ботев (Луковит) в класирането и те вече са еднолично на върха с актив от 21 точки и мач по-малко. Въпреки поражението Партизан са трети с 18 точки и голова разлика 17:12.

Следващият противник на момчетата на Илиян Здравков ще бъде никополският Ситомир, като "партизаните" ще гостуват на 13 октомври (неделя) от 16.00 часа в двубой от 9-ия кръг на първенството.

Партизан игра в Мездра със следния състав: Николай Христов, Петьо Славчев, Георги Петков, Цветослав Игнатов (46 - Елин Петков), Галин Великов, Дилян Димитров, Цветан Петров, Мариян Маринов (46 - Венцислав Сълев), Калоян Тодоров, Кирил Вълов (67 - Стойчев), Стефан Христов.

Добавено в: Сряда, 09 Октомври 2013 22:37