20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак Плевен извъртя равен на Чавдар (Бяла Слатина)

PostHeaderIcon Спартак Плевен извъртя равен на Чавдар (Бяла Слатина)

Спартак 1919 (Плевен) и Чавдар (Бяла Слатина) не си вкараха гол и завършиха наравно 0:0 в контролна среща играна в събота. Проверката се проведе на стадион „Гиридава” в село Пелишат, като така белослатинския тим върна визитата, след като миналата сряда спартаковци загубиха срещата в слатинското село Бърдарски геран с 0:1. Преди срещата стана ясно, че ръководството на ЦСКА си прибира вратаря Божидар Стойчев само месец след като го даде под наем до пролетта на Чавдар (Бяла Слатина). Абсурдното решение на червените постави в доста неприятна позиция белослатинци, които останаха с двама контузени вратари. Именно по тази причина в контролата с плевенчани за Чавдар пазеше третият вратар на Спартак 1919 Мартин Димитров.
По-интересно в мача беше първото полувреме, но голове така и не паднаха. Пламен Николов и Лъчезар Петров от Спартак пропуснаха да се разпишат от чисти позиции. Чавдарци също могат да съжаляват заради пропуските на Денис Николов и капитана Владислав Василев. След почивката картината не се промени, като темпото на играта спадна и не се стигна до нищо запомнящо се пред двете врати. Неофициален дебют за Чавдар записа централният нападател Драгомир Иванов, който е бивш юноша на Спартак (Плевен). До миналата седмица Иванов водеше подготовка с Дунав (Русе), но след като стана ясно, че русенския клуб е отново пред фалит, Драгомир Иванов се прибра в родния Плевен, където проведе няколко тренировки със Спартак 1919 преди да се озове в Бяла Слатина.
Следващата контрола на плевенския Спартак е в сряда в Севлиево срещу местния Видима-Раковски.

Добавено в: Събота, 12 Февруари 2011 19:57