18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Момчетата на баскетболния Спартак ще играят на финалите в регион "Мизия"

PostHeaderIcon Момчетата на баскетболния Спартак ще играят на финалите в регион "Мизия"

Тази събота, 16 март в град Севлиево ще се проведе финалния турнир по баскетбол в зона "Мизия" за момчета до 12 години. Младите плевенски баскетболисти на Спартак са един от четирите отбора финалисти. Останалите тимове, които ще си оспорват първото място в нашия регион са Дунав 2007 (Русе), Етър 49 (Велико Търново) и Чавдар (Троян). По програма първи на игрището в зала "Дан Колов" в събота ще излязат Спартак и Дунав 2007, които ще определят първия финалист в турнира. Срещата е с начален час 9.30. Час и половина по-късно започва другият полуфинален сблъсък между Етър 49 и Чавдар.

Победителите от тези два мача ще се изправят един срещу друг във финален двубой, а загубилите ще играят за 3-4-то място. Момчетата на Спартак придобиха право да играят на финалите в зоната, след като завършиха втори в своята предварителна група "Б". Те спечелиха на два пъти срещу Чардафон Орловец (Габрово) с 45:16 и 30:23, но допуснаха две тежки поражения от първенеца в тази група Етър 49 с 30:61 и 24:76.

В другата група "А" в зона "Мизия" първи стана тимът на Дунав 2007 (Русе) с пълен актив от 8 точки след 4 победи, втори завършиха младите баскетболисти на троянския Чавдар с 6 пункта, а трети и последни приключиха Зограф (Трявна) без спечелен мач.

Добавено в: Четвъртък, 14 Март 2013 11:39