18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Кадетите на Спартак ще играят във финалите на зона "Мизия" по баскетбол

PostHeaderIcon Кадетите на Спартак ще играят във финалите на зона "Мизия" по баскетбол

Кадетите до 16 години на баскетболния клуб Спартак Плевен се класираха за финалния турнир в регион "Мизия". Това младите плевенски баскетболисти сториха, след като станаха втори в предварителна група "В" на зоната, която включва тимове от Централна Северна България. Освен плевенчани във финалите първото място ще си оспорват и отборите на Дунав 2007 (Русе), Етър 49 (Велико Търново) и Чавдар (Троян). Финалната надпревара ще се проведе на 2 март (събота) в град Русе.

Първо четирите класирани отбора ще играят полуфинали, след което ще бъдат срещите за 3-то място и финала. Програмата за турнира в Русе предвижда първо на игрището да излязат кадетите на Спартак Плевен и домакините от Дунав 2007, като техният мач ще започне от 9.30 часа, а от 11.00 часа ще бъде другия полуфинал между Чавдар и Етър 49. В следобедните часове на 2 март победителите ще играят на финала, а загубилите ще си оспорват третото място.

16-годишните плевенски баскетболисти не се класираха по най-убедителния начин за финалите. В своята предварителна група те финишираха на второ място с 6 точки, като на два пъти отстъпиха на водачите Чавдар (Троян) - с 68:77 и с 59:60. Трети в тази група без спечелен мач завършиха баскетболистите на габровския Чардафон Орловец.

В другата предварителна група "А" Дунав 2007 (Русе) спечелиха безапелационно първото място с актив от 8 точки, след четири победи, втори стана тимът на Етър 49 с 6 точки, а трети приключи отборът на Зограф (Трявна) без спечелен мач.

Добавено в: Вторник, 12 Февруари 2013 13:16