101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби от Лукойл Академик в последните 6 минути

PostHeaderIcon Спартак загуби от Лукойл Академик в последните 6 минути

Новини - Баскетбол
Отборът на Спартак загуби пореден мач от Националната баскетболна лига този път като гост от лидера Лукойл Академик със 101:84. Най-резултатен за "студентите" беше Брендън Хийт - 20 точки, а Тенчо Банев и Тодор Стойков добавиха съответно по 16 и 15. Лидерът на плевенчани изигра поредния си страхотен мач и завърши с 29 точки, а Александър Дяковски и Никола Трайков добавиха по 17 и 16 точки. Изненадващо за всички в залата в спортния комплекс в Правец, двубоят започна много равностойно, като през първите десет минути играта буквално вървеше кош за кош и 2.08 минути до края резултата беше равен. В оставащото време гостите от Спартак реализираха серия от 5:0 благодарение на Дяковски и Хриси Димитров за 27:22 в полза на Спартак. „Студентите" се активизираха в началото на вторите десет минути и бързо обърнаха развоя на мача в своя полза, но въпреки това, възпитаниците на Йовица Арсич така и не успяха да отворят разлика до почивката - 47:45. Второто полувреме по нищо не се различаваше от първите 20 минути, като баскетболистите на Лукойл Академик продължаваха да са лидери в резултата, но надъханата игра на гостите от Плевен не им позволи да направят преднина по-голяма от 8-9 точки и преди началото на последната четвърт, Тодор Стойков и компания водеха само със 75:66. Спартак можеха да сътворят изненадата на кръга, след като 6.04 минути преди последния съдийски сигнал губеха само с 3 точки при резултат 81:78. В този момент момчетата на Арсич загатнаха за възможностите си, включиха на високи обороти и след убийствена серия от 20:6 си гарантираха победата - 101:84.

Добавено в: Петък, 21 Януари 2011 22:46