10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилски спортист срази Спартак с 29 точки разлика

PostHeaderIcon Рилски спортист срази Спартак с 29 точки разлика

Баскетболистите на Спартак Плевен претърпяха загуба с 29 точки разлика при гостуването си в Самоков на Рилски спортист - 61:90. Това бе първа победа на самоковци под ръководството на Росен Барчовски. Рилски имаше превъзходство през цялата среща, а до голяма степен я реши със силно начало на третата част, когато разликата стана 18 точки, а след това продължи да расте. Играчите на Рилски спортист показаха добро раздаване на топката в нападение, като за 35 отбелязани коша имаха 28 асистенции. Отличиха се Иван Лилов с 8 завършващи подавания и Александър Груев с 6. Освен това тимът игра силно и в защита, благодарение на което направи няколко хубави бързи атаки помогнали за вдигането на разликата. С тази победа самоковци остават на четвъртата позиция с 9 победи и 10 загуби, докато плевенчани са предпоследни с 4 победи и 15 загуби. Срещата започна равностойно в първите минути, но при резултат от 6:4 за Спартак Рилски направи серия от 8:0 и се откъсна за първи път. Домакините продължиха да поддържат преднина и след това, като малко преди края на частта тя стигна до 11 точки, преди плевенчани да вкарат за резултат след първите десет минути 23:14 за Рилски. И след таймаута домакините държаха преднината си и дори дръпнаха с 29:16 след кош на Драгомир Мароевич. Веднага след това спартаклии вкараха 5 точки поред и свалиха на 8, но Рилски пак качи разликата над 10 и в края на полувремето бе напред с 42:32. Домакините почнаха силно второто полувреме и това до голяма степен сякаш реши и срещата. Рилски вкара първите 8 точки за третата част и разликата стана 18. Оттук до края на мача самоковци нямаха никакви проблеми и разгромиха Спартак. Най-силният си мач откакто дойде в Рилски спортист изигра Драгомир Мароевич. Черногорецът завърши с 20 точки и 7 борби, като за първи път в мач от българското първенство мина границата от 10 точки. По 11 точки вкараха Мартин Маринов и Богдан Боев, а 10 и 7 борби добави Владимир Мийович. За Спартак Плевен единственият с двуцифрен точков актив бе ветерана Хрисимир Димитров с 20 точки. 7 вкара Никола Трайков, а като цяло плевенчани така и не намериха сили да затруднят съперника си. В следващия кръг Спартак отново ще гостува този път в Бургас на Черноморец, като мачът ще се състои на 5 март от 18 часа.

Добавено в: Събота, 26 Февруари 2011 22:09