Начало АТЛЕТИКА Плевенски дебютант с титла на 60 метра

PostHeaderIcon Плевенски дебютант с титла на 60 метра

Плевенчанинът Стоян Стоянов (СКЛА Феникс) стана шампион на България в първото си участие на държавно първенство по лека атлетика. Той спечели спринта на 60 метра със 7.47 сек на състезанието за момчета до 16 г. в столичната зала „Фестивална". „Това ми е първото държавно първенство. Тренирам от година и половина, но през първата не беше никак сериозно. Тренирам всеки ден от есента насам", каза Стоянов пред BGathletic.com. Стоянов е ученик в Математическата гимназия в Плевен. „За сега успявам да съчетавам тренировките с училището", каза още той. „Стоян има голямо желание. След тази титла се надявам, че и баща му ще одобри Стоян да се занимава сериозно", каза треньорката на Стоян - Теменужка Бузова, която е първата наставничка и на Тереза Маринова. Вицешампионската позиция зае Джан Дилявер (Олимп 97 - Силистра) с постижение от 7.54 сек. За него това също е първото му участие на държавно първенство. Радослав Конярски (Левски) и Евгени Пенчев (Дунав - Русе) разделиха третата позиция със 7.72 сек. При момичетата до 16 г. състезателката на Спартак Плевен Виктория Георгиева спечели бронзов медал с време 8.20 сек. Шампионка стана Мирела Ванева (Хаммер-ХВ - Трявна) с 8.10 сек, а среброто остана за Снежана Грудева (Евър - Варна) с 8.13 сек.

Добавено в: Събота, 05 Февруари 2011 16:01