Начало АТЛЕТИКА Плевенчанинът Тихомир Иванов стана републикански шампион за юноши с нов рекорд

PostHeaderIcon Плевенчанинът Тихомир Иванов стана републикански шампион за юноши с нов рекорд

Плевенският скачач Тихомир Иванов стана републикански шампион в зала за юноши старша възраст в сектора за скок на височина. Той спечели първото място на провеждащото се в зала "Добротица" в Добрич Държавно първенство за мъже, жени, юноши и девойки. Възпитаникът на Георги Гетов подобри личния си рекорд, като постигна 211 см и по този начин победи с цели 21 см подгласника си - Станимир Петров (Спринт - Червен бряг). Иванов започна състезанието си безгрешно от 180 см, а след това пропусна 185 см, за да не направи грешка и на 190 см. Следващите му височини бяха 200 см и 205 см - преминати без фаулове. Тихомир пропусна 208 см, а 211 см скочи от втори опит.

Червенобрежанинът Станимир Петров се нареди втори със 190 см, а третото място беше за Даниел Йовчев (Евър - Варна) със 185 см. Четвърти в сектора остана другия атлет на Спартак Плевен Невен Колев, който също скочи 185 см, но имаше по-лоши показатели от спечелилия бронза Йовчев.

В същата дисциплина, но при мъжете друг плевенски скачач - Георги Гетов от Спартак се окичи с бронзовия медал, като преодоля 190 см. Шампион тук стана Ангел Карарадев (АСКЛА - Сливен), след като най-добрият ни състезател в скока на височина Виктор Нинов не защитава титлата си за мъже в Добрич. Карарадев записа 214 см за златото и остави след себе си Георги Димитров (Локомотив - Пловдив) - 200 см. Любопитното в състезанието при мъжете беше факта, че само четирима скачачи се бориха за титлата.

Източник: bgathletic.com

Добавено в: Събота, 16 Февруари 2013 11:04