Начало АТЛЕТИКА Плевенчанин е новия републикански шампион по скок на височина за юноши

PostHeaderIcon Плевенчанин е новия републикански шампион по скок на височина за юноши

Тихомир Иванов от Спартак Плевен стана републикански шампион за юноши младша възраст в сектора за скок на височина на провеждащото се в столичната зала "Фестивална" държавно първенство по лека атлетика. Той спечели титлата след надскачане. Това се наложи, тъй като първите трима състезатели във финала завършиха с равни резултати от 185 см. Освен Иванов тази височина бяха преодоляли още и представителя на "Спринт" (Червен бряг) Добромир Иванов и състезателя от "Левски" (София) Красимир Стойчев. Стойчев обаче не участва в надскачането, тъй като беше преодолял височината от трети опит. Така той остана с бронзовия медал.
Републиканската титла спечели Тихомир Иванов, който се представи по-добре в надскачането от Добромир Иванов. Двамата трябваше да определят шампиона с надскачане, след като имаха абсолютно еднакви позатели до 185 см. И двамата не успяха да се справят на 190 см по три пъти, последва по още един опит на същата височина, но и след него златният медалист не беше ясен. След това летвата беше свалена на 188 см, но отново и двамата направиха фаулове. На 186 см ситуацията се повтори и също не беше излъчен победител. Развръзката дойде на 184 см, които Тихомир Иванов преодоля, а Добромир Иванов направи фаул и тряваше да се задоволи със сребърното отличие.

Добавено в: Неделя, 30 Януари 2011 12:38