Начало АТЛЕТИКА Тихомир Иванов със сребро в Чехия на старта на сезона

PostHeaderIcon Тихомир Иванов със сребро в Чехия на старта на сезона

Най-добрият плевенски спортист за 2014 г. Тихомир Иванов спечели сребърен медал в първото си състезание за новия сезон. Лекоатлетът на СКЛА "Спартак" завърши втори на турнира в зала в Отроковице (Чехия), пише bgathletic.com. Възпитаникът на Георги Гетов преодоля летва с височина от 218 см за вицешампионското място в скока на височина. Родената в Плевен Андриана Бънова пък започна сезона с победа. Тя спечели надпреварата в тройния скок с постижение от 13.74 метра.

Чешкият тур за двамата лекоатлети продължава. На 24 януари (събота) те ще скачат отново - Бънова в Яблонец в скока на дължина, а Иванов - на престижния турнир за скок на височина в Хустопеце. За плевенският скачач предстои участие и в престижното състезание в Острава, което ще се проведе на 27 януари.

Добавено в: Четвъртък, 22 Януари 2015 23:04