Начало АТЛЕТИКА Нов личен рекорд за плевенския лекоатлет Тихомир Иванов

PostHeaderIcon Нов личен рекорд за плевенския лекоатлет Тихомир Иванов

Плевенският лекоатлет и състезател в дисциплината скок на височина за мъже Тихомир Иванов отново подобри своето лично постижение. Спортистът от Спартак (Плевен) скочи с нови 2 см повече от досегашния си рекорд, като това направи по време на Националния шампионат за юноши старша възраст, който се провежда в Сливен. Атлетът участва извън класирането и записа 222 см. Възпитаникът на треньор №1 за миналата година Георги Гетов имаше 220 см от зимата. Миналото лято пък Иванов постигна 218 см.

Плевенчанинът започна състезанието си от 190 см, през които премина без грешка. След това скача на 200 и 210 см. На 218 см се справи от трети опит, а 222 см премина от втори. След това Иванов направи три грешки на 226 см.

Победител в класирането при старшата стана Милко Гемеджиев от Хеброс (Харманли), който преодоля 195 см. Среброто стана притежание на шампиона при юношите младша възраст Сунай  Янушев от Спринт (Червен бряг), който скочи 190 см.

В първата шестица завършиха и трима плевенчани - бронза отиде при състезателя на Спартак Невен Колев със 185 см, съотборникът му Никола Георгиев стана пети със същия резултат, а шести е Габриел Владимиров, който записа скромните 170 см.

Добавено в: Вторник, 13 Май 2014 16:24