Начало АТЛЕТИКА Злато и бронз за атлетите на Койнаре от шосейния пробег "Трети март" в Мездра

PostHeaderIcon Злато и бронз за атлетите на Койнаре от шосейния пробег "Трети март" в Мездра

Златен и бронзов медал спечелиха лекоатлетите на Спартак (Койнаре) на провелия се в град Мездра по случай Освобождението на България традиционен шосеен пробег "Трети март". 12-то поред състезание премина при много добра организация, като лично кметът на Мездра Иван Аспарухов изгледа цялата надпревара, а на заключителната церемония награди участниците в пробега. По трасето се включиха доста изявени състезатели носители на титли и медали от държавните първенства. В пробега взеха участие представители на 14 клуба - АК Враца, Павел Павлов (Враца), Спартак (Койнаре), Атлетик’90 (Луковит), СК Мизия, Б. Мулешков (Панагюрище), Средногорски атлет (Пирдоп), Лудогорец (Разград), Искър 2010 (Роман), КЛАСА (София), Юниверсал (София), Атлетик (Тервел), Атлет (Мездра) и Вирен (Мездра), както и ученици от училищата от града домакин.

Състезателите бяха разделени в 7 възрастови групи - от 1 клас до жени и мъже. С най-много отличия очаквано се окичиха състезателите от мездренския "Атлет". Те спечелиха общо 13 медала, от които 5 златни, 5 сребърни и 3 бронзови. В класацията по медали следват бегачите от Панагюрище и Луковит с по 5 медала.

Със златното отличие при момчетата до 15 години се окичи младият лекоатлет от Койнаре Павел Танковски, като в тази възрастова група в призовата шестица влязоха и още двама негови съотборници - Стоян Стоянов, който финишира четвърти и Алекс Стоянов, завършил на пето място.

При девойките старша възраст състезателката на Спартак (Койнаре) Поля Врачовска грабна бронзовия медал, като отстъпи само на Ангелина Стефанова от Атлет (Мездра), която стана първа и на Деница Методиева от Вирен (Мездра), която приключи пробега на втора позиция.

Още едно призово място спечелиха койнарчани в традиционната шосейна надпревара. На шесто място при девойките младша възраст се нареди Габриела Врачовска, като тук златото отиде при Диляна Минкина от Средногорски атлет (Пирдоп).

Добавено в: Сряда, 05 Март 2014 12:22