Начало АТЛЕТИКА Тихомир Иванов е новият шампион на България в скока на височина при мъжете

PostHeaderIcon Тихомир Иванов е новият шампион на България в скока на височина при мъжете

Плевенчанинът Тихомир Иванов е новият шампион на България при мъжете в сектора за скок на височина в зала. Състезателят на лекоатлетически клуб Спартак (Плевен) в сряда спечели първото място в турнира "Академик", а днес показа класа и грабна златото в националния шампионат на закрито, който се провежда в зала "Добротица" в Добрич. Спортист №3 на Плевен за отминалата 2013 година се пробва да подобри и националния рекорд под покрив, но направи три неуспешни опита на рекордната височина от 232 см. Иванов спечели титлата на страната ни с изравнен личен рекорд от 220 см. Той се справи с летвата от първия си опит и след това директно поиска 232 см - височина с 1 см над националния рекорд на друг плевенчанин - Георги Дъков.

Иванов, който е възпитаник на треньор №1 на Плевен за миналата година Георги Гетов, започна надпреварата с безгрешни опити на 200 см, 201 см и 205 см. Шампионът от 2013 г. Ангел Карарадев (АСКЛА Сливен) остана със среброто с постижение от 195 см. Той направи един успешен опит от 195 см и отиде на 205 см, където направи три фаула. Третият състезател в сектора Станимир Петров (Спринт - Червен бряг) получи и бронза със 175 см.

Източник: bgathletic.com

Добавено в: Петък, 14 Февруари 2014 17:37