Начало ШАХМАТ Проведе се първия турнир от веригата по шахмат за "Купа Евроинс 2013"

PostHeaderIcon Проведе се първия турнир от веригата по шахмат за "Купа Евроинс 2013"

На 27 и 28 април СКШ "Плевен 21" беше домакин на първият турнир от веригата по шахмат "Купа Евроинс 2013", която вече 5 години се провежда в нашия град с финансовата подкрепа на ЗД "Евроинс" АД - Агенция Плевен, информира pleven21.com. В състезанието се включиха 19 състезатели в група "А" и 7 малки шахматисти в група "Б". В група "А" за първото място се конкурираха най-добрите състезатели на СКШ "Плевен 21", юношите Анатоли Атанасов и Дарио Дврешки. Спорът се реши в последния кръг, в който Дарио спечели своята партия срещу ветерана Николай Ненчев и с 6.5 точки стана победител в турнира.

След реми в последната си партия държавният шампион по класически шах от 2013 г. Анатоли Атанасов събра 6 точки и се класира втори. На трето място с 4.5 точки се нареди Мартин Петков.

Наградата до 14 години получи Владимир Върбанов, с актив от 4,5 точки, а Михаил Кирков се класира първи до 10 години с 3.5 пункта. Второкласникът от ГПЧЕ продължава силните си изяви след като в началото на месеца стана държавен шампион по ускорен шах и блиц.

В група "Б" първото място извоюва Емил Найденов с пълен актив от 6 точки след 6 изиграни кръга. Той спечели правото от следващия турнир да играе в група "А". Втори стана шестгодишният Пламен Василев с 4.5 точки. За третото място се пребори Биляна Михова - 3.5.

Победителят получи купа с формата на шахматен офицер. Призовата тройка бе наградена с грамоти и шахматни книги. Освен спечелените награди, успешно представилите се шахматисти, ще повишат и своя рейтинг, тъй като турнирът важи за българско ЕЛО.

От утре, 30 април, до 6 май на състезателите от СКШ "Плевен 21" им предстои участие в Национална купа "Търновска царица" и открит мъжки турнир "Стара столица" във Велико Търново.

Добавено в: Понеделник, 29 Април 2013 14:18