Начало ШАХМАТ Малкият плевенски шахматист Валентин Митев побеждава мъже на турнир в Слънчев бряг

PostHeaderIcon Малкият плевенски шахматист Валентин Митев побеждава мъже на турнир в Слънчев бряг

Малкият плевенски шахматист Валентин Митев продължава да участва в турнири за мъже, като се представя все по-добре и по-добре. Състезателят на СКШ "Плевен 21" се класира на пето място от общо 93 участници в турнир "C" на 13-ия "Мемориал Георгиев - Кесаровски", съобщават на сайта на плевенския шахматен клуб. Турнирът се проведе от 6 до 14 септември в парк-хотел "Континентал" в курортен комплекс "Слънчев бряг". От 9 изиграни партии на контрола 90 минути и добавка от 30 секунди на всеки ход, Митев спечели 5 победи, три ремита и допусна само една загуба от победителя в турнира Димитър Паунчев.

С актив от 6.5 точки шахматният талант прибави нови 123 точки международно ЕЛО и заслужи парична награда от обявения награден фонд в размер на 450 лева. Другият състезател на плевенския клуб 13-годишният Давид Цветанов се класира на 28-мо място с 5 точки, като прибави нови 54 точки към международното си ЕЛО. В Турнир "B" - за шахматисти с ЕЛО между 2000 и 2300, 17-годишният състезател на СКШ "Плевен 21" Дарио Дерешки остана на 65-то място от общо 81 участника с 3.5 точки.

За първа година мемориалът се проведе в три групи: турнир "А" - за шахматисти с ЕЛО над 2300, турнир "B" - за състезатели с ЕЛО над 2000 и турнир "C" - за любители с ЕЛО под 2000. Победител с 6.5 точки в турнир "А" стана румънецът Левенте Вайда. Украинецът Егор Богданов спечели "B" турнира с актив от 7.5 точки, а турнир "C" оглави Димитър Паунчев с натрупани 7.5 точки.

Организаторите от ШК "Бургас 64" раздадоха награди в размер на 20 000 лева на първите десет в класирането на трите турнира.

Източник: СКШ "Плевен 21"

Добавено в: Понеделник, 15 Септември 2014 18:32