Начало ШАХМАТ Малкият плевенски шахматист Валентин Митев със силна игра в Шампионата на Източна Европа

PostHeaderIcon Малкият плевенски шахматист Валентин Митев със силна игра в Шампионата на Източна Европа

Новини - Шахмат

Силно се е представил малкият плевенски шахматист Валентин Митев на Шампионата на Източна Европа, с участието на състезатели с международен рейтинг под 2200. Това пише Плевен за Плевен, като се позовава на информация от неговия клуб СКШ "Плевен XXI". 11-годишният шахматист е завършил наравно с победителката в турнира фм Виктория Бухтеева от Русия, с ЕЛО 2163. Вали е направил реми срещу Любомир Мишев - 2187, първи стартов номер, равен резултат е записал и срещу Георги Евстатиев, с ЕЛО 2163. Победа в последния кръг срещу Добрин Казаков - 2177, е можела да класира малкия шахматист в призовата шестица, но той не е успял да се наложи.

Натрупаният актив от 4.5 точки от 7 възможни е отредил на единствения плевенчанин в първенството 18-то място от общо 96 участника. Така Валентин Митев е добавил нови 40 точки към своя международен рейтинг 2035, и е натрупал ценен опит от силния шампионат.

Добавено в: Вторник, 21 Юли 2015 08:21