Начало ХАНДБАЛ Шугар загубиха с 32 гола разлика от шампионките Етър'64

PostHeaderIcon Шугар загубиха с 32 гола разлика от шампионките Етър'64

Новини - Хандбал
Уникален разгром допуснаха плевенските хандбалистки на Шугар в поредния 12-ти кръг на Държавното първенство за жени. Момичетата на Силвия Марковска бяха разбити с цели 32 гола разлика при гостуването си във Велико Търново на шампионките от Етър'64 - 22:54 (9:27). Поражението е повече от лошо за плевенчанки като се има предвид, че търновки играха без две от основните си хандбалистки - Соня Богданова бе на пейката, но не влезе поради здравословни проблеми, не игра и Анна Захарова. Превъзходството на "болярките" беше пълно - до 12-ата минута те вече водеха с 12:3, като и трите си попадения Шугар бяха вкарали от седемметрови хвърляния.

В 15-ата минута треньорката на домакините Йонка Генчева даде почивка на опитните Зоя Стефанова и Даниела Коцева. Полувремето завърши при внушителното 27:9 за шампионките. През втората част разликата продължи да набъбва, като етърки вкараха нови 27 гола и пуснаха 13 за крайното 54:22. По този начин търновските фенове на хандбала станаха свидетели на уникалното постижение на отбора на Етър'64, които преминаха гросмайсторската граница от 50 попадения в този спорт.

След мача с Етър'64 плевенският хандбален тим има вече 7 загуби и само 2 победи, като отборът продължава да заема предпоследното шесто място с актив от 4 точки и голова разлика 200:293. Сега на плевенчанки предстои четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. На 9 март (събота) от 14.00 часа Шугар ще посрещнат Васил Левски (Нови Пазар) в среща от директните елиминации на надпреварата. При победа нашите ще влязат в голямата четворка на България в този турнир, което ще е голям успех с оглед моментното състояние на отбора.

Източник: sport-vt.com

Добавено в: Неделя, 03 Март 2013 23:13