Начало ХАНДБАЛ Тази събота се подновява женското хандбално първенство

PostHeaderIcon Тази събота се подновява женското хандбално първенство

Новини - Хандбал
Тази събота, 2 февруари ще започне пролетния полусезон в женското хандбално първенство. Това става ясно от публикуваната от Българската федерация по хандбал (БФХ) програма за оставащите до края на шампионата кръгове. В срещи от осмия кръг ще се срещнат следните двойки: Нове-99 (Свищов) - Етър'64 (Велико Търново), ХК Поморие - Бъки (Габрово) и Шумен'98 - Васил Левски (Нови пазар). В първия пролетен кръг плевенския хандбален отбор Шугар ще почива. Първата среща на момичетата на Силвия Марковска ще бъде на 9 февруари (събота) от 14.00 часа, когато в двубой от деветия кръг Шугар ще приемат в Плевен тимът на Шумен'98.

В следващите си мачове по програмата изготвена от БФХ плевенските хандбалистки ще играят последователно като гост на Поморие на 16 февруари, на 23-ти отново ще гостуват, този път на Нове-99 в Свищов, на 2-ри март плевенчанки ще пътуват до Велико Търново за двубой срещу шампионките от Етър'64, на 17-ти март домакинстваме на габровския Бъки и в последния кръг на 13 април Шугар ще имат визита в Нови пазар за мач срещу местния Васил Левски.

След приключване на редовния сезон ще предстоят полуфиналните плейофи, които са насрочени за 21 април и 1 май, като при евентуално равенство ще се играе трети мач на 12 май. Финалните двубои ще се играят до три победи, като датите са: 25 май (първа среща), 26 май (втора среща), 1 юни (трета среща), 2 юни (четвърта среща) и евентуално на 8 юни ще бъде заключителния пети мач.

Преди старта на втория полусезон хандбалистките на Шугар заемат 5-то място с актив от 4 точки, постигнати от 2 победи и 4 загуби. Плевенчанки изостават с 2 точки зад четвъртия Поморие и имат преднина също от 2 пункта пред Васил Левски (Нови пазар) и Нове'99 (Свищов).

Също така бяха оповестени и датите за 1/4-финалната фаза от турнира за Купата на България, където Шугар ще се срещнат с отбора на Васил Левски (Нови пазар). Двубоят ще бъде на 9 март (събота), а полуфиналите и финалите от надпреварата са предвидени за 6 и 7 април. Припомняме, че отборът на Шугар достигна до четвъртфиналите на турнира, след като преодоля в предварителни кръг ХК Хасково след победа като гост с 31:27.

Добавено в: Вторник, 29 Януари 2013 11:42