Начало ХАНДБАЛ Ново поражение за Шугар

PostHeaderIcon Ново поражение за Шугар

Новини - Хандбал
Второ поредно поражение претърпяха хандбалистките на плевенския Шугар. В неделя в среща от шестия кръг на женското първенство момичетата на Силвия Марковска загубиха вкъщи от миналогодишните шампионки Етър'64 с 23:35 (9:20). Така с една победа и четири загуби плевенчанки заемат предпоследното шесто място във временното класиране с актив от 2 точки, колкото имат и тимовете на Васил Левски (Нови пазар) и Нове 99 (Свищов), но новопазарки са пети с по-добра голова разлика. В последния есенен кръг, на 25 ноември (неделя) от 14.00 часа в пряк сблъсък в Плевен ще се срещнат Шугар и Васил Левски, като победителя от тази среща ще зимува на петото място в първенството.

Вчерашният мач с нищо не изненада любителите на хандбала в нашия град и двубоят приключи с резонна и очаквана победа за търновки. Даже в редиците на гостенките не взеха участие някои от водещите състезателки поради контузии, а опитните Зоя Стефанова и Соня Богданова бяха в състава на шампионките, но изобщо не влязоха в игра.

До 10-ата минута болярките водеха вече с 6:2, като преднината им продължи да расте. В 20-ата минута тя вече бе 12:5, а на почивката - 20:9. В тази среща на скамейката на плевенския клуб не присъстваше старши-треньора на тима Силвия Марковска, която беше в чужбина, за да реферира два мача от международния клубен турнир "Чалъндж къп".

През второто полувреме гостенките от Етър'64 продължиха да трупат своя аванс, като в 40-ата минута преднината им стана 13 гола (25:12), а краят на срещата дойде при 35:23.

В други срещи от този шести кръг в събота Васил Левски (Нови пазар) загуби у дома от габровския Бъки с 26:31 (9:13), а в Шумен местния тим разгроми Нове (Свищов) с 10 гола разлика - 40:30 (22:10). В неделя се игра и изтеглен мач от седмия кръг, като в него се получи изненада, Шумен'98 спечелиха срещу вицешампионките от Бъки (Габрово) със 17:15 (10:8), като по този начин направиха Етър'64 есенни първенци в националния шампионат, кръг преди края.

Добавено в: Понеделник, 19 Ноември 2012 11:54