Начало ХАНДБАЛ Шугар започна сезона със загуба в Габрово

PostHeaderIcon Шугар започна сезона със загуба в Габрово

Новини - Хандбал
С очаквана загуба за хандбалистките на Шугар започна новото първенство в Националната хандбална лига при жените. В среща от 1-ия кръг плевенчанки загубиха с 23 гола разлика (20:43) при гостуването си на габровския Бъки. Припомняме, че през миналото първенство габровки станаха вицешампиони, като заедно с Етър 64 от Велико Търново отново ще бъдат основните претенденти за златните отличия и през този сезон. През тази година в шампионата ще участват седем отбора, като тимът на ЦСКА се отказа от участие, а новаци ще бъдат свищовския Нове-99 и ХК Поморие от едноименния град.

Отборът на Бъки стартира ударно в мача с Шугар и за 18 минути поведе с 12:3. Предвид сериозната разлика старши треньора на домакините направи доста смени, като в последните 10 минути от полувремето на терена излязоха по-младите и неопитни състезателки на тима. Това поизравни силите и до почивката хандбалистките на Шугар успяха да намалят малко пасива си до 11:16.

През втората част надмощието на вицешампионките беше още по-осезаемо. Момичетата на Силвия Марковска вкараха само 9 попадения, а допуснаха цели 27 в своята врата за крайното 20:43. За Шугар не игра голмайстора за миналото първенство и звезда на тима Елизабет Оморегие.

Без нея топ реализатор в мача с Бъки беше Инна Иванова, която завърши двубоя с 9 точни попадения, а Александра Антонова добави 4. За победителките най-добра беше Присила Сиракова, която наниза 8 гола, а 7 за успеха вкара Невена Малчева.

В следващия 2-ри кръг плевенските хандбалистки трябваше да играят в София с ЦСКА, но тъй като столичанки се отказаха от участие в първенството Шугар ще почиват в този кръг. В 3-тия кръг плевенчанки ще бъдат гости на Шумен'98, като двубоя е на 27 октомври (събота) от 15.00 часа.
Източник: sport-gabrovo.com

Добавено в: Понеделник, 08 Октомври 2012 11:37