Начало ХАНДБАЛ Шугар със загуба в Шумен

PostHeaderIcon Шугар със загуба в Шумен

Новини - Хандбал
Хандбалистките на Шугар загубиха при гостуването в Шумен на местния отбор с 24:33 (11:19) в среща от 8-ия кръг на Държавното първенство за жени.
Този двубой се очакваше да бъде по-оспорван с оглед изравнените сили на двата отбора, но домакините от Шумен го спечелиха сравнително лесно.
След 10 минути игра шуменки започнаха да бележат гол след гол и в средата на полувремето те имаха добра преднина от пет гола, която започнаха да увеличават и в края на първата част тя достигна до осем гола.
През втората част момичетата на Силвия Марковска отново не играха според възможностите си и позволиха на домакините лесно да поддържат своята преднина, като дори да я увеличат, като в един момент дори аванса им достигна до 12 гола.
В крайна сметка плевенчанки допуснаха загуба с 9 гола разлика, като тази разлика е с 2 гола повече в сравнение с победата, която Шугар постигнаха през есента срещу същия съперник, а именно тогава те ги надвиха със 7 попадения повече - 30:23. Така при равни точки в крайното класиране шуменки ще бъдат пред нашите хандбалистки.
Следващият девети кръг ще бъде на 14 април, събота от 14.00 часа, когато Шугар ще срещнат лидерите от Етър'64. Двубоят ще се състои в залата на КАТ - Плевен.
Между 8-ия и 9-ия кръг на първенството ще се проведе финалния турнир за Купата на България чийто домакин ще бъде Велико Търново. В единия полуфинален двубой хандбалистките на плевенския Шугар ще се изправят срещу ЦСКА, а в другия домакините на Етър'64 ще играят с Васил Левски (Нови Пазар).

Добавено в: Неделя, 11 Март 2012 11:33