20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ситомир (Никопол) със служебна загуба с 0:5 след петминутна игра

PostHeaderIcon Ситомир (Никопол) със служебна загуба с 0:5 след петминутна игра

Отборът на Ситомир (Никопол) инкасира две загуби в рамките на 3 дни. В понеделник футболистите от крайдунавския град паднаха от Видима-Раковски в Севлиево с 0:1 в среща от 14-ия кръг от първенството на Северозападната "В" група, а вчера допуснаха ново поражение, този път вкъщи от Локомотив (Мездра) с 0:5. Мачът с "железничарите" беше от 13-ия кръг, като той беше отложен заради гъстата мъгла, която беше обхванала стадиона в Никопол в деня на двубоя. Фрапиращото от вчерашната среща беше, че неравностойния сблъсък продължи само 5 минути. Домакините излязоха на терена със 7 играчи, като в 5-та минута един от тях получи контузия и реферът по правилник трябваше да свири края на двубоя.

До момента на прекратяване на срещата мездренци вече водеха с 2:0. Петър Златков бе точен във 2-та минута, а 120 секунди по-късно се разписа и Боби Петков. ЗС на БФС във Велико Търново ще присъди служебна победа с 5:0 за тима от Мездра. След този успех Локомотив отново се изкачи на първото място в класирането с актив от 35 точки, с две повече от съименниците си от Горна Оряховица и вече с пет пред Спартак (Плевен), които заемат петото място.

След двете поредни загуби Ситомир (Никопол) са 13-ти във временното класиране с 10 спечелени точки, след 2 победи, 4 равенства и 8 поражения. В последния есенен кръг никополските футболисти ще имат шанс за трети успех, тъй като на собствен терен ще посрещнат последния Трявна. Срещата е на 24 ноември (неделя) с начален час - 14.00.

Добавено в: Четвъртък, 21 Ноември 2013 11:25