10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак изненада „моряците“

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак изненада „моряците“

Изненадваща победа - 89:76 взе баскетболният Спартак (Плевен) като гост на Черно море Тича (Варна). Двубоят бе от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Гостите водеха в резултата през целия мач и логично постигнаха втория си успех през този сезон. След равностойни начални 5 минути спартаковци поведоха минимално и спечелиха първата четвърт с 24:19. Това им даде увереност и във втората половина на първото полувреме играха още по-добре. Така аванса им достигна 15 точки за 48:33 в 20-ата минута.

Третата четвърт бе най-силна за отбора на Александър Дяковски. Съотношението премина 23 точки, а преди последната част бе 71:49. Очакванията, че тя само ще се изиграе за протокола бяха тотално разбити. Домакините излязоха като възродени и бързо върнаха интригата - 77:71. Тогава обаче капитана на плевенчани Герасим Николов доказа, че е лидера на Спартак и с две точни стрелби направи 82:71. В оставащите по-малко от 3 минути варненци опитаха да догонят, но без успех.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 24 точки, Милен Дудев 5, Константин Коев 16, Герасим Николов 13, Уладзимир Крисевич 21 (Георги Бързаков 5, Ивко Ивков 5).