10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилецо очаквано би Спартак

PostHeaderIcon Рилецо очаквано би Спартак

Баскетболният Спартак падна - 86:94 в Плевен от Рилски спортист (Самоков) в мач от 22-ия кръг на НБЛ. Резултатът бе очакван с оглед на възможностите на съперниците през настоящия сезон. Домакините издържаха цяло първо полувреме. Силите бяха равностойни, а плевенчани водеха след първата четвърт - 23:21 и след края на полувремето - 45:44. Гостите нанесоха своя удар в третата част. Тя също бе равностойна, но в края й самоковци дръпнаха с 10 точки - 73:63 и до последната сирена на срещата не позволиха на противника им да ги догони.

В последната четвърт на два пъти съотношението достигна 13 точки в полза на Рилецо. Спартаковци не се предадоха, но в крайна сметка успяха да стопят пасива едва на половина. Това бе 19-ото поражение за плевенския тим от началото на сезона.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 12 точки, Милен Дудев 7, Константин Коев 31, Герасим Николов 9, Уладзимир Крисевич 4 (Георги Бързаков 2, Ивко Ивков 21).