10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Поредно поражение за баскетболния Спартак

PostHeaderIcon Поредно поражение за баскетболния Спартак

101:73 за Академик в София срещу Спартак (Плевен) в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Именно срещу този съперник плевенчани записаха единствената си победа от началото на сезона. Надеждите, че това може да се повтори и сега се изпариха още до средата на първата четвърт. Домакините дръпнаха с двуцифрен аванс и в 10-ата минута имаха 13 точки повече - 29:16. Съперникът им успя да стопира пропадането във втората част, но разликата се запази. Краят на полувремето дойде при 53:38 за столичани.

След почивката баскетболистите на Академик не дадоха никакъв шанс на гостите. Постепенно увеличаваха преднината си, която в третата четвърт премина 20 точки и в 30-ата минута съотношението бе 73:21. В последната част разликата дори се увеличи и малко преди последната сирена достигна 30 точки. Това бе 21-ата загуба за Спартак през сезона.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 13 точки, Милен Дудев 14, Константин Коев 20, Герасим Николов 15, Уладзимир Крисевич 2 (Георги Бързаков 2, Ивко Ивков 7, Цветан Тодоров, Михаил Цонков, Даниел Диков).