10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Очаквано поражение за Спартак от Левски Лукойл

PostHeaderIcon Очаквано поражение за Спартак от Левски Лукойл

Баскетболният Спартак (Плевен) падна с 80:104 от столичния Левски Лукойл в мач от 21-ия кръг на НБЛ. Това бе третото поражение за селекцията на Александър Дяковски от този съперник през сезона. Домакините опитаха да се противопоставят на противника и в доста периоди от срещата успяха. Първата част бе равностойна, като в края й софийския тим успя да вземе минимален аванс - 22:20. Във втората половина на първото полувреме развоят бе идентичен, а съперниците се оттеглиха на почивка при 51:45 за Левски.

Оптимистично начало на второто полувреме за плевенчани и 56:55 в 24-ата минута. Оттук до края обаче левскарите доминираха изцяло. Скоро разликата премина 20 точки, а третата четвърт приключи 79:63. В последната част пасива на спартаковци нарастваше постоянно и интригата окончателно изчезна. Това бе 18-ата загуба за Спартак от началото на първенството.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 16 точки, Милен Дудев 8, Константин Коев 26, Герасим Николов 8, Георги Бързаков 8 (Цветан Тодоров 3, Ивко Ивков 11, Милен Цонков, Даниел Диков).