10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ И Ямбол удари Спартак

PostHeaderIcon И Ямбол удари Спартак

Ямбол нанесе 17-а загуба на Спартак (Плевен) от началото на Националната баскетболна лига. Двубоят от 20-ия кръг в зала „Диана“ приключи 116:106. Домакините контролираха мача през цялото време. След равностойни действия до средата на първата четвърт те поведоха и в 10-ата минута имаха аванс от 29:22. Това съотношение се запази до края на първото полувреме, което приключи 62:50. В третата част домакините поведоха със 17 точки, но плевенчани успяха да заличат част от тях.

Така развръзката остана за последните десет минути, които започнаха при 85:77. В тях спартаковци опитаха да наваксат. В 32-ата минута намалиха до 84:89. Това обаче бе всичко най-добро от тях.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 21 точки, Милен Дудев 16, Константин Коев 5, Герасим Николов 18, Уладзимир Крисевич 22 (Георги Бързаков 18, Цветан Тодоров, Ивко Ивков 6).