18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак стартираха с успех в Купата на България

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак стартираха с успех в Купата на България

Плевенският Спартак се наложи с 93:81 като гост на Чавдар (Троян) в мач от първия предварителен кръг на турнира за Купата на България по баскетбол. Отборът на Сашо Дяковски бе по-добрия и логично спечели. Силното начало му осигури двуцифрен аванс още в началото на срещата. Незнайно защо обаче допуснаха краят на първата част да дойде при 28:27 за тях. В следващите десет минути те отново владееха инициативата. В края на полувремето обаче позволиха съперникът им да направи обрат за 47:44.

След почивката никой не успя да наложи превес. В последните три минути на третата част обаче спартаковци успяха да дръпнат напред. И така преди последната част имаха аванс от 11 точки - 78:67. В оставащото време нещата клоняха към безпроблемен успех за Спартак. След 37-ата минута обаче домакините успяха да върнат интригата, свеждайки изоставането си само до 81:83. Дотук обаче бяха силите им и повече не вкараха, а съперникът им отново направи разликата над 10 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 6 точки, Константин Коев 9, Герасим Николов 13, Ивко Ивков 29, Седрик Боуен 22 (Даворин Кунтич 5, Георги Бързаков 9).