10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Очаквана загуба за Спартак от Лукойл Академик

PostHeaderIcon Очаквана загуба за Спартак от Лукойл Академик

105:78 за шампиона Лукойл Академик срещу плевенския Спартак в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Всичко това бе очаквано с оглед на представянето на съперниците до момента. Плевенчани обаче заслужават похвала, защото почти през цялото първо полувреме бяха равностойни на домакините. Особено до 15-ата минута резултатът се движеше кош за кош с многократни обрати. Постепенно обаче столичани започнаха да увеличават преднината си, която в края на полувремето премина 10 точки - 44:33.

В оставащите 20 минути шампионът се развихри и вече въпросът бе с колко ще бие. В третата четвърт съотношението достигна 27 точки, а в 30-ата минута резултатът бе 77:53. В последните 10 минути спартаковци въобще не успяха да се противопоставят и разликата дори премина 30 точки.

Съставът на Спартак: Николай Маринов - 8 точки, Константин Коев 15, Герасим Николов 14, Даворин Кунтич 8, Седрик Боуен 17 (Ивко Ивков 14, Георги Кучков, Георги Бързаков, Уладзимир Крисевич 2)