101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби от шампиона

PostHeaderIcon Спартак загуби от шампиона

Новини - Баскетбол

Баскетболният Спартак (Плевен) загуби в зала „Балканстрой“ от столичния Лукойл Академик със 76:82 в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Получи се интересен сблъсък, в който плевенчани бяха равностойни на шампиона. Двубоят бе оспорван през всичките 40 минути, но по-големият опит на гостите си каза думата в решаващите моменти. През първото полувреме домакините имаха лек превес в резултата и почивката дойде при 48:45.

Второто полувреме обаче бе за съперника им. Интригата остана до последните секунди. Столичани обаче нанесоха своя удар в последните две минути на мача, като дотогава водеха със 74:71. Треньорът им взе таймаут и след него дръпнаха със 77:71. Спартаковци опитаха чрез нарушения да променят негативния развой, но така и не успяха.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 9 точки, Герасим Николов 5, Михаил Танев 5, Милован Савич 18, Димитър Маринчешки 19 (Константин Коев 6, Мартин Маринов 10, Велислав Гълъбов 4).

Добавено в: Петък, 31 Март 2017 22:15