10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилски спортист пак удари Спартак и взе бронзовите медали

PostHeaderIcon Рилски спортист пак удари Спартак и взе бронзовите медали

Самоковският Рилски спортист е новият носител на бронзовите медали в Националната баскетболна лига. Завоюваха ги след втора победа над Спартак (Плевен) в плейофите за 3/4 място. Поражението - 65:79 за плевенския състав дойде в залата им „Балканстрой“. Така загубите на домакините станаха общо две и серията приключи с победа на селекцията на Росен Барчовски. В Плевен тя доказа, че е по-добрата от тази на съперника. Само в първата четвърт от мача имаше равенство. В края й гостите взеха минимален аванс, който увеличаваха до края на първото полувреме, което приключи 40:28.

След това двубоят се кротна кош за кош, но този развой бе в полза на Рилецо, който имаше 12 точки аванс преди последната част - 55:43. В нея спартаковци не намериха сили да се противопоставят и логично преклониха глава.
Така за тях остана четвъртото място в първенството.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 11 точки, Урош Величкович 17, Герасим Николов 6, Милован Савич 6, Димитър Маринчешки 13 (Самуел Франсис 9, Кристиян Кръстев 3).

Добавено в: Събота, 21 Май 2016 20:32