НБЛ (мъже)

10-04-2018

Академик София : Спартак

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак за малко да обърне Лукойл след 30 точки пасив на полувремето

PostHeaderIcon Спартак за малко да обърне Лукойл след 30 точки пасив на полувремето

Новини - Баскетбол
Баскетболистите на Спартак бяха на крачка от голям обрат срещу Лукойл Академик при гостуването си в Правец. Плевенчани губеха на полувремето с 30 точки разлика, но през втората част максимално използваха отпускането в редиците на домакините и малко не достигна да направят голямата изненада на кръга. Може би и възможността за пълен обрат от страна на момчетата на Цветан Антов беше породена и от факта, че Марин Докузовски даде шанс за изява на по-голямата част от резервните си състезатели през вторите 20 минути, като това се отрази и на качеството на игра на Лукойл. В крайна сметка Спартак загубиха само със 7 точки разлика - 80:87 (30:60).
Още от първите минути на срещата „студентите” започнаха бързо да се откъсват напред. Така още в средата на първата четвърт се стигна до двуцифрена преднина за тях. Те продължиха да бележат много до края на първата част, след която водеха с 30:16. Високата успеваемост на Лукойл Академик се запази и през вторите 10 минути, а разликата не спираше да расте. До почивката домакините вкараха още 30 точки и имаха точно два пъти повече от съперника си - 60:30.
След таймаута темпото спадна и разликата малко по малко започна да се топи. В края на третата десетка тя стана едва 14 точки, но до края й Лукойл я направи 20 за 76:56. Въпреки голямата разлика, плевенчани не се отказваха и продължиха да се борят, като след серия от 9:0 се приближиха само на 9 точки от съперника при 4 минути до края. До края разликата стана само 7 точки, но при нея приключи и срещата.
За Спартак Плевен най-резултатен беше Росен Софрониев, който отбеляза 20 точки. Тодор Тодоров се включи със 17 плюс 7 борби, а по 13 нанизаха Илия Станков и Веселин Георгиев.
За „студентите” се разписаха всички баскетболисти, които влязоха в игра. Най-точен от тях бе Божидар Аврамов, който вкара 18 точки. С по 10 пък завършиха Павел Маринов, Ламонт Мак и Бруно Шундов.
След тази загуба Спартак продължават да са на 7-то място в класирането с 4 победи и 18 загуби и 26 точки. В следващия 23-ти кръг плевенските баскетболисти ще бъдат домакини на Балкан (Ботевград), като срещата е на 24 март (събота) от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 17 Март 2012 21:53