10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Ямбол надви Спартак с 9 точки разлика

PostHeaderIcon Ямбол надви Спартак с 9 точки разлика

Загуба претърпяха възпитаниците на Цветан Антов при гостуването на Ямбол в среща от 21-ия кръг на НБЛ. Плевенчани паднаха с 9 точки разлика - 76:85 (34:43). Това беше 17-то поражение за плевенчани, които имат и 4 победи в шампионата. Така Спартак продължават да са на седмото място в класирането с 25 точки на цели три точки от шестия Балкан.
Двубоят започна равностойно и след близо шест минути игра резултатът беше равен - 11:11. След това домакините поеха контрол върху събитията на терена и успяха да поведат със седем точки.
В началото на втората четвърт разликата стигна до 10 точки, но скоро след това плевенчани се доближиха само на 4. До почивката домакините държаха аванс и след 20 минути водеха с 43:34.
След паузата Ямбол тръгна по-добре и увеличи разликата на 15 точки. Въпреки това спартаковци не се предаваха и серия от 8:0 ги върна само на 7 точки пасив. Малко след това изоставането им намаля и на 6, но с 5 поредни точки за завършек на третата част Ямбол дръпна с 64:53.
Спартак Плевен не се отказа да търси обрата и в последната четвърт отново намали изоставането си. Серия от 6:0 за тима го доближи само на 4 точки от Ямбол при оставащи четири минути и половина до края. Тогава обаче решителни изяви имаше Юлиян Радионов, който първо вкара кош, за да спре серията на съперника, а малко след това и тройка.
Точно тук бе решен двубоят, като ямболии демонстрираха класа и след по-добра игра успяха да стигнат до двуцифрена разлика в тяхна полза. 1.13 минути преди сирената при 85:71 Сашо Дяковски вкара два наказателни, а Веселин Георгиев се отличи с тройка за Спартак, но времето не беше достатъчно за нищо повече в този мач.
За Спартак най-резултатен беше Росен Софрониев, който завърши с 19 точки. Веселин Георгиев добави 17, а Тодор Тодоров още 12.
Станислав Говедаров бе много полезен за ямболии и завърши с 23 точки, 7 борби и 7 асистенции. По 14 точки отбелязаха Стойо Чолаков и Тони Гуджино, който направи и дабъл-дабъл със своите 12 борби.
В 22-ия кръг следващата седмица на плевенските баскетболисти им предстои ново тежко гостуване, този път на Лукойл Академик. Мачът със студентите е на 17 март, събота от 18.00 часа в залата в Правец.

Добавено в: Събота, 10 Март 2012 21:39