10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак би Евроинс Черно море след 34 точки на Илия Станков

PostHeaderIcon Спартак би Евроинс Черно море след 34 точки на Илия Станков

След отлична игра на лидера на отбора Илия Станков баскетболистите на Спартак Плевен постигнаха четвърта победа от началото на сезона, след като надделяха в оспорван мач над Евроинс Черно море с 99:90 (44:44). Успехът дойде напълно логично, след като плевенчани доминираха в стрелбата от зоната за три точки (15 тройки от 27 опита), а и мотивацията им беше по-голяма предвид факта, че гостите бяха налегнати от сериозни финансови проблеми в последните десетина дни.
Двата отбора предложиха интересен и завързан двубой, в който защитата сякаш бе останала на заден план. Мачът започна със 7 поредни точки за Черно море, което им позволи да имат аванс в първата част - 20:26.
Втората четвърт почна по коренно различен начин от първата, като първите 7 точки бяха за спартаковци. Така те поведоха за първи път в срещата, след което двата тима си смениха водачеството на няколко пъти. Скоро след това плевенчани дръпнаха с 4 точки, но гостите изравниха, а и след 20 минути резултатът бе равен, 44:44.
Второто полувреме тръгна много добре за варненци, които след стабилна игра поведоха с 10 точки. Домакините отвърнаха със серия от 8 безответни точки и бързо се върнаха в мача, но малко след това черноморци се откъснаха със 7 точки. До края на частта обаче плевенчани успяха да обърнат резултата и след края й водеха с 67:65.
С две поредни тройки в началото на последната четвърт Спартак успяха да дръпнат с 8 точки, след което до края на срещата запазиха тази си преднина, като дори прибавиха още една за крайното 99:90.
В герой на срещата се превърна за пореден път ветерана Илия Станков, който наниза цели 34 точки в коша на противника. Александър Дяковски се отчете с 15, а Веселин Георгиев приключи с 14 точки и 7 асистенции.
За гостите, които вкараха 10 тройки от 20 опита, Васил Кьосев отбеляза 20 точки. Николай Колев и Симеон Илиев (11 борби) пък добавиха по 17.
Независимо от тази си победа Спартак остават на 7-то място във временното класиране с 24 точки, на 3 зад Балкан и на 2 пред осмия Черноморец.
В следващия 21 кръг плевенчани гостуват в Ямбол на местния отбор, като мача е на 10 март, събота от 18.00 часа в зала "Диана".

Добавено в: Събота, 03 Март 2012 22:12