10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ След мъжка битка Спартак загуби от Рилски в Самоков

PostHeaderIcon След мъжка битка Спартак загуби от Рилски в Самоков

След оспорван мач Спартак Плевен отстъпи при гостуването на Рилски Спортист в Самоков със 75:80. Плевенчани водиха почти през цялото второ полувреме, но в края на двубоя силите не им стигнаха и за съжаление не успяха да направят изненада на кръга. В началото на последната четвърт спартаковци водеха с 6 точки, но все пак, Бранко Миркович и компания демонстрираха класа в заключителните секунди и това им гарантира успеха.
Срещата започна с размяна на точни стрелби, но от третата минута и до самия край на първата четвърт баскетболистите от Самоков контролираха събитията на терена и успяха да поведат с осем точки - 25:17.
През вторите десет минути ситуацията на терена коренно се преобърна. Момчетата на Цветан Антов демонстрираха страхотна игра, а триото Острев-Станков-Ценов се развихри при стрелбата и до края на първото полувреме Спартак успя да обърне резултата в своя полза - 41:39.
След таймаута плевенчани отново контролираха играта, като се възползваха максимално от безпорядъка в играта на домакините. В тези минути над всички в тима на Спартак беше Илия Станков, а Веселин Георгиев и Росен Софрониев се отличиха с няколко точни стрелби от далечно разстояние и след 30 минути спартаковци продължаваха да водят - 64:58.
Възпитаниците на Росен Барчовски се хвърлиха с всички сили да обръщат резултата в началото на последната четвърт, като Вукосавлевич и Маринов се разписаха и изравниха резултата за 65:65. Последваха няколко минути, в които играта вървеше кош за кош и равенството се запази, но в заключителните две минути на мача домакините бяха по-концентрирани и в крайна сметка се поздравиха с успеха - 80:75.
За Спартак топреализатор беше неостаряващия Илия Станков, който наниза 25 точки и хвана 4 борби. 18 добави Цветослав Острев, а с 12 точки се отечете Веселин Георгиев.
За Рилецо супер мач изигра Филип Вукосавлевич, който записа стабилен дабъл-дабъл от 30 точки и 14 борби. 21 точки вкара Бранко Миркович, а 15 добави Анте Билобърк.
Следващата седмица навръх националния празник, 3 март, Спартак ще бъдат домакини на изпадналия във финансова криза Евроинс Черно море, като мача е от 18.00 часа.

Добавено в: Неделя, 26 Февруари 2012 19:57