101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Левски победи очаквано Спартак в Плевен

PostHeaderIcon Левски победи очаквано Спартак в Плевен

Новини - Баскетбол
Плевенските баскетболисти загубиха домакинството си на столичния Левски със 74:96. Мачът бе от 18-я кръг на Националната баскетболна лига - последен преди Купата на България, която ще се проведе следващата седмица. След срещата Левски е втори в класирането на НБЛ с 15 победи и 3 загуби, а Спартак заема седмото място с 3 успеха и 15 поражения.
„Сините“ демонстрираха отново силната си форма, макар че Спартак традиционно измъчи своите гости със силна игра. Баскетболистите на Константин Папазов водеха през целия мач, но бяха по-убедителни през второто полувреме, а в края на първото имаха аванс от само една-единствена точка - 39:38.
След почивката обаче Левски стартира със серия от 16:0 точки, девет от които на Маркъс Хол, и бързо взе непреодолим за Спартак аванс. Макар че в началото на последната част плевенчани намалиха до 12 разликата, тя не падна повече от това, и столичани взеха комфортно битката.
За плевенчани Илия Станков отново бе най-добър, като наниза 17 точки и хвана 4 борби. С 16 плюс 5 се включи Веселин Георгиев, а Цветослав Острев се отчете с 15 точки. Третият топреализатор на тима Станислав Славейков не игра.
Аарън Харпър реализира 21 точки за Левски, а с 20 точки и 13 борби завърши Васил Евтимов.
Следващият 19-ти кръг от НБЛ ще се проведе на 25 и 26 февруари, като Спартак ще гостуват на 26-ти на Рилски Спортист, като мачът е от 17.00 часа в "Арена Самоков".
Преди това момчетата на Цветан Антов ще играят в турнира за Купата на България, като на 15 февруари (сряда) ще се изправят срещу шампионите и лидери за спечелване на трофея Лукойл Академик. Срещата е с начален час 19.00 отново в Самоков, които са домакини на състезанието.

Добавено в: Събота, 11 Февруари 2012 22:34