Начало БАСКЕТБОЛ Спартак издържа само едно полувреме срещу Рилски спортист

PostHeaderIcon Спартак издържа само едно полувреме срещу Рилски спортист

НБЛ (20-ти кръг): Спартак (Плевен) - Рилски спортист (Самоков)
Отделни части: 20:25, 17:13, 12:19, 9:20
Място: Плевен, зала "Балканстрой"
Дата: 7 март 2015 г. (събота)

Спартак: Тодор Захариев - 4 точки, Крум Дойчинов 9, Станислав Ваклинов 16, Милен Захариев 7, Веселин Георгиев 11 (Урош Величкович 0, Васил Александров 6, Денислав Вутев 5, Васил Бачев и Михаил Танев не влязоха в игра).

Най-интересното: Рилецо поведе с 11:9 след успешни акции на Златин Георгиев и Тони Гуджино. Крум Дойчинов и Станислав Ваклинов обаче се разиграха и намалиха пасива на Спартак до 20:25 в края на първата част, информира bball.bg. През втория период плевенчани заздравиха защитата и дори поведоха с 1 точка след силно включване на Милен и Тодор Захариеви, но Йордан Бозов оформи 38:37 за гостите след 20 минути игра. След паузата домакините допуснаха няколко грешки, а Жарко Ракочевич и Бозов се възползваха и изведоха тима си до 57:49. През последната четвърт Рилски спортист не изпусна инициативата и стигна до заслужена победа със 77:58.

Следващ мач: 22-ри кръг - Спартак (Плевен) - Лукойл Академик (18 март 2015 г., сряда от 18.00 часа, зала "Балканстрой" в Плевен). В 21-ят кръг плевенският баскетболен тим ще почива.