10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак трудно се даде на Лукойл Академик

PostHeaderIcon Спартак трудно се даде на Лукойл Академик

Баскетболистите на Спартак (Плевен) записаха трета поредна загуба от началото на сезона. Днес момчетата на Илия Станков се държаха повече от достойно в зала "Балканстрой" срещу вицешампионите от Лукойл Академик, но в крайна сметка по-опитните им противници се поздравиха с очакван успех с 90:75 (52:45). Домакините през целия мач бяха на сравнително малка разлика от "студентите", но така и не успяха да намерят верния път към обрата, като за пореден път отстъпиха в битката под кошовете. За Спартак прекрасен двубой изигра плеймейкърът Цветослав Острев, който наниза 23 точки и добави 8 асистенции. Ветеранът Иван Тилев също се представи добре и остави срещу името си 14 точки и 6 борби, а Симеон Ценов и Васил Александров се разписаха съответно с 12 и 11 точки. Тери Смит пък бе най-резултатен за Лукойл Академик с 20 точки, а Килиан Ларсън се включи с дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби.

В първата четвърт и двата тима взимаха надмощие, но в нейния край гостите все пак имаха преднина от 5 точки. През втория период разликата на моменти преминаваше 10 точки, но спартаковци продължаваха да се борят и след първото полувреме на таблото светна 45:52 за Лукойл. След подновяване на играта домакините не се даваха и дишаха във врата на съперника си, като не позволиха разликата да набъбне. Чак в последните 10 минути умората в редиците на Спартак си каза думата и по-опитните им противници дръпнаха с двуцифрена преднина. Така финалната сирена прозвуча при 15 точки в полза за гостите от Правец - 75:90.

Лукойл Академик бяха властелини под двата коша след 34 срещу 20 борби. Съставът на Йовица Арсич беше далеч по-добър и в стрелбата общо от игра - 71% срещу 45%, като направи и над два пъти повече точки в подкошието от съперника си - 54:26.

За следващия си мач Спартак ще пътува за Стара Загора, където на 8 ноември (събота) от 18.00 часа в зала "Общинска" ще се изправят срещу домакините си от Берое. Днес заралии отстъпиха с 82:98 от Рилски спортист в Самоков и заемат временно второто място в подреждането, докато плевенчани са на осмото предпоследно място.

Съставът на Спартак в мача: Цветослав Острев - 23 точки, Веселин Георгиев 3, Иван Тилев 14, Михаил Танев 8, Милен Захариев 2 (Васил Александров 11, Симеон Ценов12, Антонио Илиев 2, Данаил Христов 0, Тодор Захариев и Борислав Генков не влязоха в игра).

Добавено в: Петък, 31 Октомври 2014 21:53