10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите ни възкръснаха с победа срещу Рилски Спортист

PostHeaderIcon Баскетболистите ни възкръснаха с победа срещу Рилски Спортист

Баскетболният Спартак Плевен постигнаха изненадваща, но напълно заслужена победа в 12-ия кръг от първенството, след като спечелиха над един от лидерите и участници в Балканската лига отбор на Рилски Спортист с 91:83 (53:46).
Плевенчани бяха по-добри през цялата среща и не изпуснаха нито за миг водачеството в резултата. Явно новият-стар наставник на тима Цецо Антов успява да вдъхнови своите момчета и след като миналия кръг Спартак се представи повече от достойно срещу втория в класирането Левски при гостуването си в София сега те надиграха по всички показатели гостите си от Самоков и постигнаха престижна победа, която успя да ги отлепи от последното място в таблицата.
Спартаклии започнаха вихрено срещата и след две тройки и добра игра в защита успяха да поведат с впечатляващото 11:0. Все пак противникът успя да се окопити от доброто начало на плевенските баскетболисти и след първата част домакините водеха само със 7 точки - 28:21.
До почивката Спартак развалиха малко процента си от далечно разстояние, но нито за момент не загубиха преднината си и я запазиха до края на полувремето - 53:46.
Малкият аванс в полза на Спартак се запази и в минутите след почивката, а самоковци дишаха във врата на съперника си. В края на третата четвърт обаче страхотна серия от точни стрелби изстреля домакините с 15 точки напред за 73:58, а победата беше все по-близо.
В началото на заключителната четвърт спартаклии увеличиха аванса си на над 20 точки, но все пак съперникът не се бе отказал. Самоковци стопиха част от дефицита си, но разликата не падна под 10 точки, освен в последните секунди, и Спартак изведе мача до победа в своя полза.
Момчетата на Цецо Антов отбелязаха цели 17 тройки в мача при успеваемост отвъд дъгата 53%. Тимът загуби борбата под коша, но имаше повече асистенции и по-малко грешки от съперника си и това му помогна да победи.
Илия Станков наниза 23 точки (4 тройки) за победата, като хвана и 6 борби. Веселин Георгиев пък вкара 6 тройки от 10 опита за общо 18 точки, а 14 добави Александър Дяковски. Симеон Ценов пък записа дабъл-дабъл със своите 16 точки и цели 14 борби, което го прави играч на мача.
За Рилски Филип Вукосавлевич бе най-резултатен с 18 точки и 5 борби. 17 плюс 8 борби и 6 асистенции регистрира Бранко Миркович, а 16 и 6 борби - Христо Захариев.
След тази победа Спартак ще завършат годината ма предпоследното 7-мо място в класирането, след като успяха да изпреварят бургаския Черноморец, които загубиха от Левски в София с 91:63. В класирането и двата отбора имат по 14 точки, но спартаковци са с по добра точкова разлика.
В първия кръг след Нова година плевенчани ще гостуват във Варна на Евроинс Черно море, като мача е на 7 януари (събота) от 17 часа в зала "Конгресна" в морския град.

Добавено в: Четвъртък, 29 Декември 2011 20:41