10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ След нова загуба Спартак остана последен в НБЛ

PostHeaderIcon След нова загуба Спартак остана последен в НБЛ

Баскетболният Спартак претърпя нова загуба в Националната баскетболна лига. Този път спартаклии паднаха в дербито на дъното в лигата в Бургас от Черноморец с 68:79. На полувремето плевенчани също губеха с 11 точки разлика - 24:35. Така момчетата на Тихомир Милев допуснаха девета загуба в шампионата, която ги остави последни във временното класиране, след като именно бургазлии ги изместиха от предпоследното седмо място.
Единствената победа досега Спартак постигнаха при домакинството си на днешния си съперник Черноморец в третия кръг с 91:79.
Срещата започна изключително равностойно, като през по-голямата част от първата четвърт разликата бе 1-2 точки, а водачеството се сменяше постоянно. В края й домакините успяха да си създадат минимален аванс от 4 точки за 20:16. В началото на следващия период бургазлии успяха да се откъснат още малко напред и поддържаха аванс от 8-9 точки, като на почивката той стана дори 11 за 35-24.
След силна серия в началото на второто полувреме Черноморец се откъсна на цели 17 точки от съперника си, но все пак плевенчани си оставиха шанс за обрат през последната десетка, приближавайки се на 11 точки от съперника. Щурм на спартаклии стопи разликата и бързо баскетболистите на Тихомир Милев се върнаха в срещата. Те не позволяваха на съперника да вкарва, а след техническо нарушение на пейката на бургазлии гостите се приближиха още повече и съвсем скоро изравниха резултата при 59:59. Две тройки на Константин Коев обаче отново дадоха преднина на домакините и те запазиха водачеството си до края.
В следващия 11 кръг плевенските баскетболисти ще бъдат гости в София на един от лидерите Левски, като мачът е в четвъртък, 22 декември в зала "Бойчо Брънзов" в столицата от 18.00 часа.

Добавено в: Събота, 17 Декември 2011 22:09