10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Балкан срази Спартак насред Плевен

PostHeaderIcon Балкан срази Спартак насред Плевен

Баскетболистите от Спартак Плевен играха много слабо и логично загубиха домакинството си на Балкан (Ботевград) с 60:77 (16:20, 15:19, 10:21, 20:17). Така плевенчани записаха осмо поражение в шампионата, като имат само една победа. Явно непрекъснатите контузии и болести, които напоследък сполетяха състава на Тихомир Милев се оказаха решаващи за слабата форма в която се намират в момента баскетболистите ни. През цялата среща спартаклии така и не можаха да налучкат нужния баланс, като непрекъснато грешаха, както в защита, така и в нападение.
Лидерът на тима Илия Станков игра само 10 минути и явно още невъзстановен от последната си контузия се представи доста слабо. Играта на тима особено под коша беше трагична, като за цял мач Спартак успяха да вземат общо 20 борби срещу 37 на съперника. Тошко Тодоров беше много статичен и почти не се забелязваше на терена.
Спартак започна много надъхано двубоя, като дори в началото поведе с 8:2, но след това Балкан започнаха все повече да владеят топката и логично обърнаха резултата в своя полза, като първата четвърт завърши с преднина от 4 точки за ботевградчани.
Малко след началото на втората четвърт Спартак намали на 1 точка, но така и не успя да поведе отново. Постепенно Балкан започнаха все повече да контролират мача, като след първите 20 минути вече водеха с 39:31.
През третата четвърт Балкан направо разнищи Спартак, като я спечели с 21:10, като така още в нея реши мача. На Спартак играта определено не вървеше, като почти всички опити за отбелязване на тройка се оказваха неуспешни. След частта ботевградчани вече имаха 19 точки преднина - 60:41.
В последните десет минути Балкан само затвърдиха успеха си, като не дадоха шансове на домакина си да си мисли за обрат. Определено в този мач "зелените" бяха по-добрия отбор и заслужено си тръгнаха към Ботевград с победа.
На срещата имаше и солидна агитка на гостуващия тим, като те не спряха да подкрепят любимците си до края на двубоя.
За Спартак Плевен най-резултатен в мача беше Александър Дяковски с 14 точки, а Симеон Ценов добави 13 и 6 борби. Веселин Георгиев завърши с 10 точки.
За гостите по 13 точки отбелязаха Димитър Филипов и Станимир Маринов, а с 10 и 10 борби за дабъл дабъл се отчете Джош Крауфорд.
След тази загуба плевенският баскетболен тим все още е предпоследен с 1 победа и 8 загуби и 10 точки в своя актив. Дали обаче спартаковци няма да се сринат до последната позиция в класирането ще се разбере още следващия кръг, когато те гостуват в Бургас на прекия си конкурент за 7-то място Черноморец. Мачът е на 17 декември (събота) от 18 часа.

Добавено в: Събота, 10 Декември 2011 20:59