10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Разгром за Спартак в Самоков

PostHeaderIcon Разгром за Спартак в Самоков

Баскетболният Спартак (Плевен) допусна тежка загуба при гостуването си на Рилски спортист в двубой от предпоследния 26-ти кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Момчетата на Цветан Антов паднаха с 37 точки разлика - 67:104 (30:52). Поражението беше очаквано, като то не се отрази на класирането на плевенчани във временното подреждане. Спартаковци остават твърдо на седмото място с актив от 28 точки постигнати след 5 победи и 18 загуби. В третото си поредно гостуване плевенските баскетболисти бяха надиграни напълно, като Рилецо успя да неутрализира най-силното оръжие на гостите - Цветослав Острев, който изнесе отлични четири поредни мача, в три от които постигна дабъл-дабъл, като днес остави срещу името си също 14 точки към които добави и по 5 борби и асистенции. Най-резултатен за Спартак в срещата беше Симеон Ценов, който завърши с 16 точки, а с 14 се отчете Росен Софрониев.

Най-добър играч в мача стана американецът от Рилски спортист Шон Барнет. Опитният баскетболист на домакините приключи с двойни показатели от 15 точки и 12 борби, към които прибави и 2 асистенции, открадната топка и чадър. Сънародникът му Върнан Тейлър пък бе най-точен с 20 точки.

Първите три части на двубоя бяха почти идентични, като самоковци бяха с една класа над плевенския тим. Със страхотна игра както в защита, така и в нападение, домакините се оттеглиха на почивка с 22 точки аванс - 52:30. След подновяване на играта Рилски продължи да диктува събитията на терена, като в третата четвърт разби тотално съперника си. Авансът на самоковци растеше все повече и повече и след 26:10 в третата десетминутка на таблото светна 78:40. До края двата отбора просто доиграваха мача, като все пак за малко успокоение Спартак взе последната част с 27:26, но загуби срещата със 104:67.

Самоковци бяха господари под двата коша, като грабнаха 46 срещу 27 за Спартак. В стрелбата, както от далечно, така и от близко разстояние Рилецо също имаше превес. От зоната за три точки домакините имаха 50% успеваемост срещу едва 24 за плевенчани, а за две точки - 57% срещу 39%. Рилски спортист завърши и с двойно повече асистенции от тима на Цецо Антов.

В последния 27-ми кръг Спартак (Плевен) ще бъде домакин, като на 22 април (вторник) отборът ще посрещне в зала "Балканстрой" тима на Черно море Порт (Варна). Двубоят ще започне от 18.00 часа в първия работен ден след празниците.

За Спартак в мача играха: Веселин Георгиев - 6 точки, Симеон Ценов - 16, Цветослав Острев - 14, Саша Топчов - 5, Васил Александров - 6 (Росен Софрониев - 14, Михаил Танев - 6, Александър Дяковски - 0; Борислав Генков и Илия Станков не играха).

Добавено в: Събота, 19 Април 2014 18:58