10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак изненада Левски, но само през първото полувреме

PostHeaderIcon Спартак изненада Левски, но само през първото полувреме

Баскетболистите на Спартак (Плевен) играха изненадващо добре при гостуването си на Левски в среща от 25-ия кръг на НБЛ. Плевенчани диктуваха играта, но само през първото полувреме, като след неговия край дори водеха с 47:41. След почивката, обаче "сините" взеха нещата в свои ръце и закономерно обърнаха развоя на мача и в крайна сметка се поздравиха с резонна победа с 98:74. Загубата за момчетата на Цветан Антов не беше решаваща, като спартаковци със сигурност ще завършат на седмото място в подреждането след края на редовния сезон. Това стана факт, след като основните им съперници Берое (Стара Загора) допуснаха поражение в този кръг при гостуването им в Бургас на Черноморец.

В двубоя с Левски за пореден път отлична игра показа гардът на Спартак Цветослав Острев, който беше много близо до трипъл-дабъл с 20 точки, 10 борби и 8 асистенции плюс 4 отнети топки. Саша Топчов и Веселин Георгиев добавиха по 13 точки, като сръбският център овладя и 6 борби. Играч на мача стана крилото на Левски Христо Захариев, който бе много полезен и записа дабъл-дабъл - 18 точки и 15 борби, към които добави 4 асистенции и 1 открадната топка.

Първите 10 минути бяха изцяло за плевенските баскетболисти, които след няколко успешни акции на Цветослав Острев и Михаил Танев поведоха с 24:21 в края на първата част. През втория период плевенчани заложиха на старото си оръжие - стрелбата от далечна дистанция и не сбъркаха. Веселин Георгиев се развихри с няколко тройки, а Спартак излезе напред с 11 точки - 44:33. Христо Захариев и Лайнъл Чалмърс все пак намалиха пасива на Левски до 6 точки - 41:47 след 20 минути игра.

Веднага след почивката обаче играчите на Тити Папазов решиха срещата, като след страхотна трета част и 31:5 през нея направиха пълен обрат. Устремът на домакините продължи и в последната четвърт, като "сините" не само запазиха добрата си преднина, но и я увеличиха - 98:74. Левски спечели борбата под коша с 40 срещу 32 и въпреки че получиха 15 тройки от 39 опита (38%) на Спартак срещу 6/18 (33%) от своя страна, имаха далеч по-добра успеваемост в стрелбата общо от игра - 58% срещу 36%.

В предпоследния 26-ти кръг Спартак (Плевен) ще гостува за трети пореден път, като сега ще трябва да пътува за Самоков, където на 19 април (събота) от 17.00 часа ще се изправи срещу Рилски спортист.

Спартак игра със следния състав: Васил Александров - 10 точки, Саша Топчов - 13, Цветослав Острев - 20, Веселин Георгиев - 13, Михаил Танев - 5 (Симеон Ценов - 4, Росен Софрониев - 6, Александър Дяковски - 3).

Добавено в: Сряда, 16 Април 2014 21:34