101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак с трета поредна загуба

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак с трета поредна загуба

Новини - Баскетбол
Баскетболният Спартак Плевен записа трета поредна загуба в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като отстъпи на Евроинс Черно море с 91:84. Мачът от 6-ия кръг на първенството се проведе в зала "Балканстрой" в Плевен. Отборите изиграха интересен мач, въпреки че варненци бяха напред в резултат през по-голямата част от него. Страхотен мач за тях изигра Тихомир Желев, който бе безпощаден от тройката. Така спартаковци вече имат 1 победа и 5 загуби, но все още са на шестото място в класирането със 7 точки, колкото и отборите на Балкан и Черноморец, но плевенчани имат по добра точкова разлика.
След като отборите си размениха по няколко коша в първите атаки, резултатът бе равен - 7:7. Веднага след това гостите започнаха да се откъсват напред и скоро преднината им стана 9 точки. След края на първата част пък те водеха с 23:16. В началото на втората десетка разликата за първи път в мача стана двуцифрена и след много стабилна игра на варненци до почивката те си осигуриха аванс от 13 точки. Веднага след паузата „моряците” реализираха няколко атаки и след като спряха съперника си, направиха серия от 12:4. Това направи преднината им цели 21 точки и срещата изглеждаше решена. Домакините обаче не се бяха отказали и отвърнаха със свои седем безответни точки, а скоро се приближиха само на 10 от съперника. В този мач играчът на варненци Тихомир Желев наказваше съперниците си от тройката, като до края на третата част вече беше вкарал 7 от 10-те си опита, а разликата отново стана 17 точки за 68:51.
Плевенчани започнаха последната десетка със серия от 4:0 и последен опит за настигане на съперника. Пламен Алексиев, Александър Янев и Симеон Илиев обаче убиха устрема им с три поредни тройки и сложиха окончателен край на интригата в мача. Въпреки това Спартак записа серия от 10:0 и скоро се приближи само на 5 точки от съперника, но времето не позволи на тима нещо повече от почетна загуба.
За Спартак Тодор Тодоров записа 20 точки и 5 борби в срещата. Дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби добави Илия Станков, а Александър Дяковски се отчете с 15 точки и 10 асистенции. Тихомир Желев изигра страхотен мач за победителите. Той наниза цели 7 тройки в коша на плевенчани и завърши с 24 точки и 4 борби. Милчо Борисов се включи с 14 точки и 4 борби, а 12 вкара Николай Колев.
В следващия кръг Спартак Плевен ще гостува на Ямбол, като двубоя ще се състои на 26 ноември от 18.00 часа в зала "Диана".

Добавено в: Събота, 19 Ноември 2011 21:46