10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Загуба с 11 точки за баскетболния Спартак

PostHeaderIcon Загуба с 11 точки за баскетболния Спартак

Втора поредна загуба допуснаха баскетболистите от Спартак Плевен. Те претърпяха поражение в 5-ия кръг като гости от Рилски спортист в Самоков с 80:91. Двата отбора изиграха интересен двубой с няколко смени на водачеството. В решителните минути обаче домакините водени от Бранко Миркович се справиха по-добре и спечелиха мача.
Рилски почна малко по-добре в началото и поведе със 7:2. Самоковци поддържаха разлика в следващите минути, но плевенчани изравниха играта, а малко след това и излязоха напред в резултата. До края на първата част двата тима си размениха водачеството няколко пъти, а гостите имаха точка аванс след десет минути - 23:22.
През втората четвърт самоковци излязоха напред и водиха до края на първото полувреме. На моменти преднината на тима стигаше до 7 точки, но по-голямо откъсване така и не се получи. Спартаковци свалиха на 2 точки, но в края на полувремето Рилски поведе с 46:40. До средата на третата част спартаклии направиха серия от 11:2, което им даде аванс от 3 точки, но пък Бранко Миркович изравни с тройка. Острев върна трите точки за гостите, но Рилски пак поведе и държеше аванс до края на частта, който дойде при 63:58 след две поредни добри изяви на Джордже Йованович.
Преднината на домакините в последната четвърт не бе голяма, а малко след средата й бе едва 2 точки. По-малко от две минути преди края пък бе 3, а с два коша поред Миркович я вдигна на 7. Това се оказа решаващо, тъй като гостите сгрешиха в своите атаки и победата остана за самоковци. За Спартак най-резултатен бе Станислав Славейков, който завърши с 24 точки. Симеон Ценов се отчете с 16 и 9 борби, а Илия Станков с 11 и 8. За домакините Бранко Миркович вкара 21 точки, като направи и 6 асистенции. Асен Великов добави 14 точки, а Христо Захариев отбеляза 13 след завръщането си след контузия.

Добавено в: Неделя, 13 Ноември 2011 22:05