Начало ВОЛЕЙБОЛ Плевенските волейболистки с трета загуба в турнира за Купата на България

PostHeaderIcon Плевенските волейболистки с трета загуба в турнира за Купата на България

Новини - Волейбол
Отборът на Спартак 96 (Плевен) загуби и в третия си мач от група "В" на турнира за Купата на България този път от силния отбор на Марица (Пловдив) с 3:0 гейма (25:19, 25:22, 25:21). Така плевенчанки отпаднаха от надпреварата. Това пък бе трети пореден успех за пловдивчанки, които заемат първото място в групата. Маричанки си осигуриха място на полуфинала още след втория ден на турнира, като в този мач си позволиха да играят без да се напъват особено. Треньорът на тима Иван Петков използва възможността, за да даде шанс на втората разпределителка на състава, 16-годишната девическа националка Теодора Симеонова, която игра през целия мач. Въпреки, че нямаха победа до сега, плевенчанки излязоха амбицирани срещу тима на Марица, като адмирации заслужава желанието им за игра и оказаната съпротива докрай. Волейболистките на треньорката Виолета Антова използваха отсъствието на титулярната разпределителка на Марица Цветелина Николова и се постараха да бъдат равностоен съперник и в трите части на двубоя. Най-добре съпротивата им пролича в третия гейм, когато те поведоха още от началото. Първото техническо прекъсване дойде при 4 точки аванс за Спартак 96 8:4, в последствие разликата нарасна до 12:4 в тяхна полза. Край на тази негативна серия постави Ана Радичева, с отлична атака по късия диагонал. Последваха още две поредни точки от блокада и бавно маричанки започнаха да стопяват разликата. Плевенчанки се опитаха да задържат преднината си до края, но в решителните минути на гейма опитът и класата на Марица си казаха думата и жълто-сините затвориха мача с чиста победа.

Добавено в: Петък, 28 Януари 2011 18:40