Начало ВОЛЕЙБОЛ Волейболистките на Спартак 1996 разгромени на старта на първенството

PostHeaderIcon Волейболистките на Спартак 1996 разгромени на старта на първенството

Волейболният Спартак 1996 направи фалстарт и записа отчайваща загуба с 0:3 като домакин от новаците в НВЛ за жени Казанлък волей. В отделните части плевенчанки загубиха с 23:25, 15:25 и 14:25. В мача ясно си пролича липсата на добра подготовка на тима, като последните разправии между Община Плевен и клуба, за това дали отборът ще може да използва зала "Спартак" или не явно са се отразили негативно на състезателките и особено през втората и третата част те не можаха да се противопоставят на добрата игра на казанлъшките волейболистки, водени от опитния специалист Стоян Гунчев.

През цялата среща гостенките показаха, че са по-класния тим. Само първия гейм беше равностоен. Независимо от това, че резултата се движеше точка за точка, казанлъчанки видимо контролираха развоя на двубоя. Така напълно логично достигнаха до крайното 25:23. Във втората част плевенчанки опитаха да се противопоставят. В началото битката бе оспорвана, но гостите дръпнаха с 12:8 и наставничката на Спартак 1996 Виолета Антонова взе прекъсване. Това на помогна на плевенските волейболистки да се мобилизират, а напротив Казанлък волей продължи своята добра серия от точки и при второто прекъсване гостенките вече водеха с цели 7 точки разлика - 16:9. До края на гейма плевенчанки направиха само 6 успешни атаки и частта приключи при 25:15 за Казанлък волей.

С финалната трета част просто се доигра мача, като домакините видимо отпаднаха, както психически, така и физически. Волейболистките на Гунчев натрупаха стабилен аванс, като на първата техническа почивка вече водиха с 8:1. След това продължиха да трупат аванс, като дръпнаха със 17:6. Към края намалиха оборотите, позволявайки на плевенския тим да завърши гейма с 14 точки актив.

В следващия втори кръг плевенския волейболен отбор ще гостува в София на Левски волей, като двубоя е насрочен за 20 октомври (събота), от 17.30 часа в зала Сиконко. В стартовия си двубой в лигата софиянки загубиха като домакини от Марица с 0:3 гейма.

Съставът на Спартак 1996 в мача с Казанлък волей: Мария Георгиева 3, Виктория Стоянова 3, Силвия Христова 4, Поля Дакова 6, Сибел Шефкет 4, Стела Горанова 1, Поля Светозарова-либеро (Стефани Иванова 1, Белослава Гойчева).

Добавено в: Неделя, 14 Октомври 2012 10:26