Начало ВОЛЕЙБОЛ Старшата на Спартак 96 на полуфинал

PostHeaderIcon Старшата на Спартак 96 на полуфинал

Новини - Волейбол
Девойките старша възраст на Спартак 96 се класираха за финалната четворка на републиканското първенство, което се провежда в Казанлък. Плевенчанки завършиха на второ място в предварителна група "Б" и в петък на полуфинала ще срещнат победителя от другата група тима на Марица (Пловдив). В другия полуфинал един срещу друг ще застанат отборите на ЦСКА и Левски Волей.
Плевенските волейболистки спечелиха втората позиция в групата, след като днес в решителен мач за класиране на полуфинала победиха Бдин Вида с 3:1. Този мач донесе много емоции и за двете страни и интрига до края. В първия гейм Спартак 96 губеха с 8:22, но направиха невероятно геройство обръщайки резултата и спечелвайки гейма с 25:23! Битката продължи в следващите части, като волейболистките на Спартак 96 с много желание и сърцата игра успяха да надделеят и да вземат втората позиция, която ги класира на полуфинал.
Плевенските момичета завършиха с 9 точки в крайното класиране в групата, след като освен видинчанки победиха още и домакините от Казанлък с 3:1 и Велбъжд (Кюстендил) с 3:0. Спартак 96 допуснаха само една загуба от ЦСКА с 0:3 в третия си мач в предварителната група.
Така в петък от 15.00 часа плевенчанки ще се изправят в първия полуфинален мач срещу Марица, а от 17.00 ч. ще се състои втория 1/2-финал в който ще играят ЦСКА и Левски Волей.
Преди това ще се играят мачовете за 5/6 и 7/8 място в крайното класиране. За 5-то място ще спорят Локомотив 1929 (София) и Бдин Вида (Видин), а за 7-то място Хебър (Пазарджик) и Казанлък Волей. 9-то място бе спечелено от съставът на Етрополе, който победи Велбъжд (Кюстендил) с 3:0. Двубоят се игра тази вечер, тъй като двата тима бързаха да си тръгнат по-рано.

Добавено в: Четвъртък, 17 Май 2012 22:33