Начало ВОЛЕЙБОЛ Девойките на Спартак 1996 отпаднаха след три загуби на квалификационния турнир в Плевен

PostHeaderIcon Девойките на Спартак 1996 отпаднаха след три загуби на квалификационния турнир в Плевен

Спартак 1996 отпадна от Държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст. Момичетата на Мариана Костова не успяха да запишат успех в трите си срещи от домакинския "турнир на третите", което ги спря от по-нататъшно участие в шампионата. В първата си среща от квалификационния турнир в зала "Спартак", който се проведе на 13 и 14 юни, плевенските волейболистки отстъпиха от ЙЕБ-Шумен 05 с 1:3 гейма. Нашите се противопоставиха на своите противнички само във втория гейм, който взеха с 25:23. В останалите три гостенките бяха повече от убедителни, като особено фрапиращ беше резултата в първия гейм - 9:25 за шуменки. Третият и четвъртият ЙЕБ ги взе с по 25:15 и записа ценни три точки. В другия мач от събота Хебър (Пазарджик) разби Спартак (Варна) с 3:0.

В неделния ден младите ни волейболистки загубиха и двата си мача с по 3:1. Първо Спартак 1996 загуби от съименничките си от Варна, а след това беше победен и от пазарджишкия Хебър. В другите две срещи от турнира ЙЕБ (Шумен) спечели още две победи - 3:2 над Хебър и 3:1 над Спартак (Варна) и грабна победата в турнира с 8 точки. Втори остана Хебър със 7. Тези два отбора ще продължат участието си в шампионата, като ги очаква последен баражен турнир, след който ще бъдат определени последните два отбора за финалната осмица през този сезон.

Добавено в: Понеделник, 15 Юни 2015 09:23